środa, 18 kwietnia 2012

Naturalne peelingi do ciała

Peeling to zabieg polegający na usuwaniu martwego naskórka. Celem tego zabiegu jest wygładzenie, zmiękczenie skóry, poprawienie jej kolorytu. Peelingi do ciała pomogą w walce z cellulitem. Peelingi do twarzy mogą być stosowane jako element terapii w walce z trądzikiem i zmianami potrądzikowymi. W przypadku skóry dojrzałej peeling może pomóc w walce ze zmarszczkami i przywrócić skórze jędrność. 
W sklepach jest ogromny wybór peelingów do twarzy i ciała, jednak są one wzbogacone o niepotrzebne środki chemiczne, które zamiast pomagać - szkodzą. Często też są drogie. 
W  naszych szafkach kuchennych kryją się składniki, z których szybko przygotujemy peeling. Będzie on z naturalnych składników, więc zdrowy, a jego działanie będzie odczuwalne już po pierwszym zabiegu.





Peelingi do ciała:

Peeling kawowy - ujędrniający:
Peeling ten intensywnie pobudza krążenie, pobudza i ujędrnia skórę. Kawa ma również właściwości wyszczuplające. Ma niesamowity aromat. 
Do przygotowania potrzebne są fusy wypitej wcześniej kawy (ok. 5 -7 łyżek), lub taka ilość fusów zmielonej kawy. Mieszamy je z oliwą z oliwek, żeby powstała gęsta ale nie lejąca się papka. Opcjonalnie można dodać łyżkę miodu. Taką mieszanką masujemy pod prysznicem całe ciało, począwszy od stóp, na rękach kończąc. Po peelingu nie musimy już używać balsamu, ponieważ oliwa doskonale nawilża ciało.



Peeling cukrowy lub z solą - oczyszczający:

Peeling cukrowy lub solny polecany jest do silnie zrogowaciałej skóry, szczególnie na łokciach, kolanach i piętach. Cukier (preferowany brązowy) lub sól (drobno lub gruboziarnista) mieszamy z oliwą z oliwek. Możemy również dodać miód. Do peelingu cukrowego możemy również dodać odrobinę cynamonu. Mieszankę wmasowujemy w wilgotne ciało. Musimy uważać, ponieważ cukier i sól szybko się rozpuszczają. 


Peeling kokosowy

Do przygotowania tego peelingu używamy wiórek kokosowych. Łączymy je z jogurtem naturalnym, który również nawilża i regeneruje skórę. 


Peelingi do twarzy i ciała:

Peeling z płatków owsianych:

Składniki: 3 łyżki płatków owsianych, najlepiej pokruszonych, zmielonych, drobnych, mleko, miód
Płatki owsiane zalewamy ciepłym mlekiem tak, aby pokryły płatki. Czekamy ok 10 min aż napęcznieją. Dodajemy łyżkę miodu.



Peeling z otrębów pszennych:

Składniki: Pół szklanki mleka, pół szklanki otrąb pszennych, 1 łyżka oliwy z oliwek lub oleju tłoczonego na zimno


Składniki dokładnie wymieszać, aby uzyskać gładką pastę. Omijając okolicę oczu nanieść na twarz i wmasować okrężnymi ruchami. Szczególną uwagę zwrócić na nos, czoło i brodę. Peeling oczyszcza i odświeża skórę. Polecany przy skórze mieszanej i tłustej. 


Peeling ze świeżych kiełków:


Składniki: łyżka dowolnych kiełków, łyżeczka mąki orkiszowej lub mielonych płatków owsianych


Kiełki pokroić na drobne kawałki, połączyć z mąką. Jeżeli masa jest zbyt sucha dodajemy wodę. Peeling można stosować do twarzy i ciała, najlepiej 2-3 razy w tygodniu. 

Peelingi należy wykonywać regularnie raz w tygodniu, gdyż skóra musi mieć czas na regenerację. W wypadku silnie zrogowaciałych pięt czy kolan można zabieg wykonać częściej. 
Regularność wykonywania zabiegów gwarantuje gładkość i jędrność skóry.




4 komentarze:

  1. Muszę kiedyś zrobić sobie domowy dzień spa i któryś z tych peelingów :)

    OdpowiedzUsuń
  2. kawowy przetestowałam na sobie juz kilkanaście razy! jak najbardziej polecam! efekt- rewelacja! :) szczegolnie nadaje się dla osób, które mają problem z wrastającymi włoskami! (tak jak ja) bardzo widoczna poprawa:)

    OdpowiedzUsuń
  3. peeling z kawy jest rewelacyjny! uwielbiam ten zapach pod prysznicem:) skóra po pilingu jest bardzo gładka i rzeczywiscie nie potrzeba uzywać balsamu:)

    OdpowiedzUsuń
  4. Kawowy z cynamoem,poprostu bajka ;)

    OdpowiedzUsuń